Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Skandal! Firma e ndërtimit “Shyze” derdh inerte në mënyrë të paligjshme, në fshatin “Bulticë-Fortuz” (Video)

Skandal! Firma e ndërtimit “Shyze” derdh inerte në

Skandal mjedisor në fshatin Bulticë –Fortuz në këto momente kamionë të kompanisë së ndërtimit “Shyze” po derdhin inerte në mënyrë të paligjshme duke shkaktuar një katastrofë për zonën.  Këto kamionë po shkarkohen prej mëngjesit dhe vijnë nga kompania e ndërtimit “Shyze “shpk.

Kjo e fundit po ndërton në rrugën Ndre Mjeda pranë karburant “Star”. Kamionat dalin nga rrethimi I ndërtimit pa ushqetësuar nga askush.

Rruga që bëjnë makinat e ngarkuara me inerte kalojnënga qendra“Glob” në rrugën e Kavajës, anës pallatit me Shigjeta,vazhdojnë në Kombinat –Vaqar pastaj kthehen për në Arbanë derisa shkarkojnë në mënyrë të paligjshme në fshatin Bulticë-Fortuz.

Ndërsa një pjesë tjetër kalojnë në autostradë me drejtimin ngaTEG për të shkaktuar edhe aty një tjetër katastrofë mjedisore./Gazeta Shqip

Skandal! Firma e ndërtimit “Shyze” derdh inerte në

Skandal! Firma e ndërtimit “Shyze” derdh inerte në

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore