Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

SKANDAL/ Dy oficerë të SHISH u shitën informacione grupeve kriminale, gazetari: “Mollët e kalbura” punojnë në një tjetër institucion…

SKANDAL/ Dy oficerë të SHISH u shitën informacione grupeve

I ftuar ditën e sotme në 'Zona Zero' ka qenë gazetari Muhamed Veliu i cili ndër të tjera në fjalën e tij ka publikuar dhe një skandal të bërë në vitin 2012 nga ana e oficerve të SHISH.

Sipas tij dy oficerë u kanë shitur informacione grupeve të caktuara kriminale që trafikonin lëndë narkotike në Tiranë, teksa ende sot edhe pse është zbuluar skandali vijojnë të jenë në punë në një tjetët institucion të rëndësishem.

“Në 2012 oficerë të caktuar i kanë shitur informacione grupeve kriminale që vepronin në trafikun e drogës në Tiranë. Drejtori i asaj njësie u transferuar në një vend tjetër të Shqipërisë. Dy oficerët u shkarkuan nga SHISH dhe sot punojnë një një institucion tjetër të sigurisë së vendit.

Mollët e kalbura të SHISH tani punojnë në një institucion tjetër i sigurisë.”- tha gazetari Muhamed Veliu.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore