Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Si sot një vit më parë/ Top Story solli rrëfime dramatike dhe pamje ekskluzive të tërmetit

Si sot një vit më parë/ Top Story solli rrëfime dramatike

Një vit më parë toka e shqiponjave u trondit nga një tërmet i fuqishëm, duke shkaktuar pasoja të mëdha dhe humbjen e jetës së 51 personave. Shkatërrime banesash, apartamentesh në zonat e Durrësit, Laçit, Thumanës kjo ishte pamja apokaliptike pas tërmetit vdekjeprurës, 6.4 ballë.

Durrësi dhe Thumana u kthye në një tokë të shembur, ku mbajti për orë të tëra klithma, të bërtitura, shpresë, lutje lot dhe tmerr nga banorët e saj!

Top Story transmetoi tmerrin që shqiptarët përjetuan në 26 nëntor nga tërmeti! Përmes rrëfimeve nga të mbijetuarit dhe të afërmit e viktimave Top Story sjell  katastrofën natyrore që numëroi plot 51 viktima.

Gjithashtu u transmetuan pamjet ekskluzive të Klement Çupit, i cili rënkonte vazhdimisht deri në largimin nga kjo botë pas 18 orë vuajtje. U transmetuan rrëfime të familjarëve të Diena Karanxhës që humbi jetën bashkë me vajzën e saj.

Më poshtë video e plotë e dokumentarit dhe rrëfimet e dëshmitarëve të kësaj tragjedie që do të mbetet për një kohë të gjatë në memorien dhe në historinë e shqiptarëve.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore