Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Aktualiteti

Publikoi kontratën sekrete me Pfizer, gazetarja zbulon se sa kushton një dozë e vaksinës

Publikoi kontratën sekrete me Pfizer, gazetarja zbulon se sa kushton

Qeveria shqiptare ka nënshkruar një kontratë me Pfizer për marrjen e dozave të para të vaksinës kundër COVID. Por detajet e saj janë konsideruar sekret dhe si e tillë është miratuar në fshehtësi nga Parlamenti.

Por ndërkohë, një kopje e kësaj kontrate është publikuar nga gazetarja Valmora Gogo.

Në një lidhje me Skype për “Opinion”, gazetarja zbuloi edhe detaje nga kontrata, ku tha mes të tjerash se ekspertët që kanë përpiluar draftin e kontratës, nuk kanë certifikatë sigurie dhe kjo do të thotë që s’kualifikohet si sekret shtetëror.

Po ashtu ajo zbuloi edhe se sa kushton një dozë e vaksinës, sipas marrëveshjes së arritur me Pfizer.

“Është evazive tremujori i 3 dhe i 4. Çmimi është 12 Dollarë për një vaksinë dhe është një nga çmimet më të lira. Është çmimi për një dozë”, tha ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore