Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

“Problematikët” e SHISH dhe lidhjet e tyre me grupet kriminale/ Gazetari zbulon PERSONAT: Me armën e punës kanë kërcënuar…

“Problematikët” e SHISH dhe lidhjet e tyre me grupet kriminale/

Gazetari Muhamed Veliu ka zbuluar ditën e sotme në 'Zona Zero' personat “problematikë" që punonin në një drejtori të SHISH në një qytet të vendit të cilët kishin problematika të forta me krimin.

Gazetari ka zgjedhur të zbulonte vetëm inicialet e këtyre personave, të siguruara nga burimet brenda SHISH, teksa ai shprehet se siguron gjithashtu edhe identitetin e plotë të tyre.

“Në Drejtorinë e Sigurisë së Personelit kanë mbërritur informacime për tre persona të punësuar në një drejtori të SHISH në një qytet me problematika të forta të krimit.

 

J.R drejtor i një dege, investim direkt për tu punësuar në SHISH nga një eksponet i botës së krimit me inicialet K.M

-Nipi i kapur në 2008  me 1 kg kokainë kur ai ishte drejtor kundra nakotikëve

-I vëllai banues në një shtet fqinj me Shqipëri i skeduar me informacion A1 si i përfshirë në trafik droge

-Kunati i kapur me shtëpi bari në një vend të BE-s me 450 rrënjë kanabis.

-Kërcënuar një drejtor hipoteke në këtë qytet pasi bashkëshortja ishte vënë nën hetim për aferë korrupsioni.

-Kërcënon bizneset me dosje, nëse nuk paguajnë do ti coj në prokurori

 

 E. L departamenti narkotikeve

-Lidhje me një grup kriminal në Shkodër drejtuar nga E. B në shitjen e drogës

-Me armën personale të punës kërcënuar xhaxhallarët  për cështje pronash dhe një vreshti.

-Emri tij del në një përgjim telefonik mes një bosi krimi dhe ushtarit të tij me inicialet L.Z  i cili i thotë:

“E.L po na shet tek të tjerët”

 

T.P ish drejtor në këtë qytet sot në aparatin qendror lidhje me një familje kriminale në këtë qytet.

Drejtori kësaj drejtorie A. A mbyll probleme sepse është i ldhur me njerëzit e krimit. I vëllai oficer policie  ndihmoi në mos kapjen e një prej subjekteve të operacionit “PLUMBI  ARTË” me inicialet D. C.  Pjesë e dosjes Dumani.

K. M një bos krimi mundi të punësojë në degën rajonale të SHISH një vajzë e cila sot punon në një drejtori të rëndësishme në aparatin qendror,  me një volum të madh informacionesh sekret. Babai kësaj zyrtareje me lidhje të forta me njerëz në trafikun e drogës. Shqetësimi zyrtarëve lokal të SHISH nuk është marrë në konsideratë. Emërimi saj nga Visho Ajazi,  në kundërshtim me rregulloren pasi nuk kishte vitet e duhura për tu emëruar drejtore.”

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore