Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Precedenti/ Këshilltari i Metës i pranishëm në prezantimin e programit të PD

Precedenti/ Këshilltari i Metës i pranishëm në prezantimin e

Gjatë prezantimit të programit politik të Partisë Demokratike nga kryedemokrati Lulzim Basha ka qenë të pranishëm ato ekspertët demokratë në fushat ekonomike. Ajo që ra në sy ishte prezenca e këshilltarit të Presidentit, Petraq Milos, i cili mbullon çështjet ekonomike.

Kamerat janë e PD-së janë munduar ta shmangin prezencën e Milos, i cili mbante shënime gjatë prezantimit të programit të PD-së, nga Basha apo dhe nga ekspertët e tjerë të PD-së si Florion Mima dhe Alfred Rushaj, edhe pse një moment fokusi i shpëtuar regjisë së demokratëve.

Milo ishte një nga njerëzit që u propozua nga ana e presidentit Meta për postin e kryetarit të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Mazhoranca socialiste e refuzoi, pasi e cilësoi si një kandidaturë politike, pasi kishte qenë pjesë e strukturave të PD-së, edhe pse kandidati i propozuar e mohoi atë.

Në një konferencë për mediat e dhënë nga Vlora, kur Meta u pyet për largimin e Nasip Naços nga LSI, një nga bashkëpunëtorët e tij të dikurshëm, presidenti iu kundërpërgjigj se “ja ku i kam dy bashkëpunëtorët e mi më të ngushtë”, duke treguar para kameras, dy këshilltartët që kishte në krah Bledar Dervishaj dhe Petraq Milon.

Në Presidencë ka pasur edhe shkëmbime këshilltarësh, ku dihet se këshilltar për Sigurinë i Metës, Piro Ahmetaj është larguar, për të qenë këshilltar i Bashës.

Precedenti/ Këshilltari i Metës i pranishëm në prezantimin e

©Copyright Gazeta Shqip

Ky artikull është ekskluziv i Gazetës Shqip, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Gazeta Shqip dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore