Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Peshkopi ortodoks në Argjentinë thyen rrjetin me flamurin shqiptar

Peshkopi ortodoks në Argjentinë thyen rrjetin me flamurin shqiptar

Kryepeshkopi ortodoks me origjinë arbëreshe Alejandro Greco ka goditur rrjetet me një foto të tij të postuar në rrjetet sociale me flamurin shqiptar.

Greco që është me origjinë arbëresh nga Kalabria është një famulltar në kryeqytetin e Argjentinës Buenos Aries. Në faqen e tij të Facebook, Greco shkruan se është Kryepeshkopi i Shqiptarisë.

Në një nga postimet e fundit, peshkopi ka publikuar këtë foton, e cila ka pasur një shikueshmëri dhe komente të shumta.

Hirësia shkruan në gjuhën shqipe mjaft mirë dhe kujtohet herë pas here për ngjarjet më të rëndësishme kombëtare. Përkujtimi më i fundit që është kryer në Argjentinë nga Kisha Ortodokse shqiptare atje është përvjetori i patriotit Mihal Grameno.

“Motra e Vëllezër Shqiptarët i dashur, të gjithë Shqiptarët i nderuar që ja duan të mirën Atëdheut, të gjithë pa përjashtim: Sot Përkujtojmë Përvjetori i 90°, më 5 Shkurt 1931, ndërroi jetë në Korçë, Publicisti, Shkrimtari, Atdhetarin dhe Heroit tonë, Luftëtari i Shquar Kombëtar, Mihal Ilia Grameno i madh: Lavdi e Përjetshme e Shume Respekt për Patriotin Mihal Grameno, Herojit i Pavdekshem dhe  Trim mbi Trima te Kombit tonë  Shqipetar, që ka lanë Gjurmë Historike në të mire të Kombit Shqiptar, u kujtofsh brez pas brezi!!!”, shkruan peshkopi Greco./ Gazeta Shqip

Peshkopi ortodoks në Argjentinë thyen rrjetin me flamurin shqiptar

©Copyright Gazeta Shqip

Ky artikull është ekskluziv i Gazetës Shqip, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Gazeta Shqip dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore