Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Përmirësohet situata nga moti i keq në Durrës, ulet niveli i ujit në lumin Erzen dhe Ishëm

Përmirësohet situata nga moti i keq në Durrës, ulet niveli i

“Sektori i Planifikimit, Përballimit të Emergjencave Civile dhe Krizave në vijim të raportimit për situatën deri tani, nga komunikimi me strukturat përgjegjëse vendore të mbrojtjes civile, si dhe strukturat e gadishmërisë së përhershme, situata është e qetë.


?Niveli në Hidrovorin e Porto-Romanos është 1m, kurse në Hidrovorin e Hamallajt është 1.2m;
?Niveli i ujit në lumin Erzen dhe Ishëm është ulur me rreth 2m, dhe për pasojë është tërhequr uji nga tokat bujqësore në Njësinë Administrative Bubq, Bashkia Krujë;
?Pas punës me intensitet të lartë nga ana e strukturave përgjegjëse është larguar uji nga 8 banesat me prezencë uji në Rajonin Nr.6, qyteti Durrës;
?Të gjitha akset rrugore janë pa probleme dhe janë të kalueshme normalisht;
?Intensiteti i reshjeve ka qenë shumë i ulët;
?Strukturat vendore janë në gadishmëri të plotë dhe monitorim çdo moment.
Mbetemi në kontakt”- njofton Bashkia Durrës./ Top Channel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore