Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Pas zgjedhjeve Rama ka një falenderim special për demokratët: Iu bashkuan Shqipërisë krenare dhe mike të SHBA

Pas zgjedhjeve Rama ka një falenderim special për demokratët: Iu

Kryeministri Edi Rama ka dale mbrëmje në sotme në një konferencë teksa e ka cilësuar si të jashtëzakonshme fitoren në zgjedhjet lokale të 14 majit.

Gjatë një konference për mediat nga selia e Partisë Socialiste, Rama pati edhe një falenderim për demokratët, të cilët dëgjuan thirrjen e tij për të mos votuar ata që përfaqësojnë të shkuarën.

“Dua të falenderoj nga zemra edhe çdo zgjedhës të djathtë, sado qofshin, një npëer një, nga ata që e dëgjuan mesazhin tim për të mos dalë fare në votime, nëse e kishin të pamundur ta kapërcenin ylberin politik.

U jam mirënjohës edhe atyre sepse me mungesën e tyre, iu bashkuan Shqipërisë krenare, dinjitoze, mike dhe aleate e palëkundur e Shteteve të Bashkuara dhe botës demokratike. Të tjerëve, atyre që ëtë herë nuk ia dolënm të dalin nga këneta e hidhur e së shkuarës, u  uroj sumë që rezultatit t’u ketë shërbyer të shohin më mirë se në atë kënetë nuk ka të ardhme, por vetëm të shkuar, I garantoj të gjithë zgjefdhësit, do të angazhohemi si anjëherë më parë për t’i qendruar kësaj sfide të jashtëzakonshme që na bënë duke na dhënë një besim kaq të madh”, theksoi ai.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore