Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

“Nuk pranoi që Trump të ishte në varrimin e tij”, bëhet film jeta e senatorit republikan

“Nuk pranoi që Trump të ishte në varrimin e tij”,

Jeta e ish-senatorit republikan John McCain do të bëhet në një film. Filmi biografik do të bazohet në librin e këshilltarit dhe mikut të tij politik, Mark Salter

Mediat amerikane bëjnë të ditur se jeta dhe karriera e gjatë e John McCain në politikë do të jenë subjekt i një filmi të ardhshëm i Stampede Ventures. Kompania e filmit ka fituar të drejtat për biografinë "Njeriu më i lumtur: Jeta me John MCcain" shkruar nga Mark Salter, një këshilltar politik dhe mik i senatorit të ndjerë të Arizonës, dhe po planifikon ta transferojë atë në ekranin e madh. Salter shkroi skenarin së bashku me producentin televiziv Craig Turk (Gruaja e Mirë, FBI). Filmi u krijua nga familja McCain. E veja e tij, Cindy McCain, do të jetë producente ekzekutive.

"Historia e John ka një heroizëm të pabesueshëm, duke shërbyer më shumë sesa interesat e saj”, tha Cindy McCain. "Nuk ka kohë më të mirë për ta treguar atë. Unë jam e ngazëllyer për të ndarë jetën dhe trashëgiminë e tij, dhe e di që ky film do të jetë i madh frymëzim për njerëzit në të gjithë botën”.

Craig Turk, i cili gjithashtu bashkë-prodhoi filmin me Greg Silmanman nën Stampede Ventures, shërbeu si këshilltar kryesor ligjor i fushatës së McCain në 2000.

Senatori republikan ishte një veteran lufte që u mbajt në burg në Vietnam. Ndërsa prej vitesh ai njihej si politikani i fortë që kishte krijuar një imazh të pashlyer në memoerien popullit amerikan. Ai do të mbahej mend që në momentin kur humbi zgjedhjet përballë Barack Obamës për garën presidenciale bëri thirrje për një unitet kombëtar, duke pranuar publikisht humbjen.

McCain ishte një kundërshtar i fortë i presidentit Donal Trump dhe i kundërshtonte politikat e tij. Ai la spitalin ku ishte shtruar për votuar një nismë kundër Trump. Vetë McCain kishte deklaruar para vdekjes së tij se nuk donte që Trump të merrte pjesë në varrimin e tij, pasi të dy burrat nuk e fshehën kurrë urrejtjen e tyre reciproke.

Gjatë funeralit në vitin 2018, presidenti u largua nga Shtëpia e Bardhë dhe shkoi të luante golf pranë Uashingtonit. ish-senatori republikan vuante nga kanceri dhe vetë kishte përgatitur gjithçka për ditën e varrimit, ku foti të gjithë ish-presidentët e gjallë amerikanë, duke përjashtuar Donald Trump.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore