Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

LSI braktis zyrtarisht Luan Ramën, Petrit Vasili vihet në siklet nga komentuesit

LSI braktis zyrtarisht Luan Ramën, Petrit Vasili vihet në siklet nga

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka bërë dalje zyrtarisht kryesuesit të listës së qarkut të Vlorës, Luan Rama. Ai është edhe shefi i shtabit politik i LSI-së dhe kohët fundit zyrtarët e LSI po e shmangin në fushatat elektorale duke mos bërë thirrje për të votuar kryesuesin e tyre të listës.

Numri dy i LSI-së, Petrit Vasili prej ditësh po poston në rrjetet sociale fotot me kandidatet femra që janë në listën e LSI-së, duke i bërë thirrje de fakto që të votojnë për ato dhe jo për kandidatin Luan Rama që është një nga figurat drejtuese të LSI-së.

Për herë të dytë Vasili ka promovuar në rrjetet sociale kandidaten Anxhela Shehaj. “Tre mandatet në Vlorë e çojnë listën e Astirit dhe të Dibrës para drejtësisë! Jam vërtet shumë i impresionuar nga Anxhela Shenaj kjo vajze e shkëlqyer e Vlorës. Me këmbënguljen e jashtëzakonshme dhe dashurinë e saj për Vlorën ajo është një shembull shprese për mijëra të rinj. Fitorja e qartë dhe e padiskutueshme e tre mandateve të LSI në Vlorë është detyrim i shenjtë për Vlorën dhe këta të rinj. Vlora ka vetëm një alternativë për të votuar; listën e kristaltë të Anxhelës me shokët e shoqet e saj, sepse Lista e Astirit dhe Dibrës të Gjiknurit dhe Qendros ka vetëm një fund atë para drejtesisë!”, shkruan Vasili. Kandidatja Shehaj është e nëntë në listën e LSI-së. Sesi mund të fitojë ajo, kjo ka vetëm një rrugë që ajo të marrë mbi 10 mijë vota personalisht dhe të përmbysë një mandat apo dy mandate të LSI-së.

Por ky postim është shoqëruar nga një koment pikant ndaj Vasilit, ku i shkruan atij: Po Luan Ramën ta votojmë apo jo o Titi se po na bëni konfuz?!...”.

Votuesit e LSI-së në Vlorë janë konfuz, pasi Vasili gjatë takimeve në këtë qark nuk shfaqet asnjë herë në krah të Luan Ramës dhe i bën thirrje me anë të fotove të ndryshme të votojnë kandidatët e tjerë, pra që të japin votën preferenciale me qëllimin për të mos nxjerrë fitues Luan Ramën.

LSI braktis zyrtarisht Luan Ramën, Petrit Vasili vihet në siklet nga

Ndërkohë që edhe në takimin e sotëm të LSI-së më përfaqësuesit e biznesit në Vlorë mungonte pikërisht Luan Rama. Prezent ishin dy të deleguarit nga Tirana, Petrit Vasili dhe Edmond Haxhinasto, por mungonte kryesuesi i listës së LSI-së, por me kandidaten numër dy të listës.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore