Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Lëvizjet brenda SHISH/ Muhamed Veliu bën deklaratën 'BOMBË': Kush ndihet i rrezikuar, i shkruan Berishës

Lëvizjet brenda SHISH/ Muhamed Veliu bën deklaratën

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Zona Zero” në Top News ka qenë gazetari Muhamed Veliu i cili live nga studio ka folur për lëvizjet që janë duke u bërë në SHISH.

Teksa tema ishtë “Lëvizjet brenda SHISH, pse frikësohet Berisha”, ndërkohë që me iniciale Veliu ka “denoncuar" disa drejtorë nga drejtori të rëndësishme për veprimet e tyre të kundraligjshme dhe pandëshkueshmërinë nga ana e ligjit.

Muhamed Veliu është shprehur se disa drejtor që deri dje konsideroheshin të paprekshëm tashmë janë duke u zhvendosur në detyra periferike.

Në aparatin Qendror të SHISH në Tiranë ka shumë lëvizje. Disa drejtor që konsideroheshin të paprekshëm që nga koha e Visho Ajazit dhe Helidon Bendos e të palëvizshëm, tashmë kanë lëvizur. Zëvendës drejtori Kanushi,  po i transferon në detyra periferike. Ata që  po ndjehen të rrezikuar, i  shkruajnë Berishës. Më pas Berisha i përdor në konferenca për shtyp” - tha një zyrtar i SHISH për gazetarin Muhamed Veliu.

Ndër të tjera në fjalën e tij Veliu është shprehur se Berisha është duke i dhënë gjithë kësaj situate një vëmendje të shtuar sepses ë fundmi që ndidhet I rrezikuar nuk ka burime të tij që ti kalojën informacione të klasifikuara.

“Kjo është diçka e pritshme duke parë situatën në SHISH. Berisha ndjehet i  rrezikuar pasi nuk ka kush i  kalon informacion të klasifikuar tashmë që ka nisur fushata lëvizjeve. Është vënë nën dyshim për dërgime informacioni Berishës,  një punonjëse e SHISH në departamentin juridik, e punësuar që në kohën e Visho Ajazit.”- tha një zyrtar i SHISH për gazetarin e Top Channel Muhamed Veliu

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore