Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Këshilli i Ministrave shkarkon kryetarin e Bulqizës, Lefter Allën (AKUZA)

Këshilli i Ministrave shkarkon kryetarin e Bulqizës, Lefter Allën

Këshilli i Ministrave ka vendosur shkarkimin nga detyra të kryetarit të Bashkisë së Bulqizës, Lefter Allës. Ky i fundit, u arrestua për abuzim me tenderin 320 mln lekë. Vendimi hyn në fuqi menjëherë dhe është botuar në “Fletoren zyrtare”.'

NJOFTIMI:

'V E N D I M PËR SHKARKIMIN NGA DETYRA TË KRYETARIT TË BASHKISË BULQIZË, Z. LEFTER ALLA. Në mbështetje të neneve 100 e 115, pika 1, të Kushtetutës, dhe të shkronjës “a”, të nenit 62, të ligjit nr.139/2015, “Për vetëqeverisjen vendore”, të ndryshuar, me propozimin e ministrit të Brendshëm, Këshilli i Ministrave

V E N D O S I:

Shkarkimin nga detyra, për shkak të shkeljeve të rënda, të kryetarit të Bashkisë Bulqizë, z. Lefter Alla.

Ky vendim hyn në fuqi menjëherë dhe botohet në “Fletoren zyrtare”.'

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore