Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

KQZ zyrtarizon emrat: Këta janë 140 deputetët e rinj të Shqipërisë

KQZ zyrtarizon emrat: Këta janë 140 deputetët e rinj të

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar tashmë listën finale të 140 deputetëve të rinj të Kuvendit të Shqipërisë. 140 emrat e rinj, mes tyre figura të njohura por edhe shumë të rinj, do të ulen në karriget e Kuvendit në shtator të këtij viti, në nisje të sesionit të ri parlamentar dhe do të japin votën e tyre për krijimin e qeverisë së re.

Emrat tashmë janë zyrtarizuar dhe nga dje, ndryshimet janë të pakta. Janë vetëm tri deputetë që kanë thyer listën duke hyrë në Kuvend. Fatmir Xhafaj, Luçiano Boçi dhe Ornaldo Rakipi ia dolën me votë personale të hyjnë në Parlament. Partia Socialiste do të ketë në Kuvend 74 deputetë, Partia Demokratike 59, LSI 4 dhe PSD-ja e Tom Doshi, 3 deputetë.

Ndërkohë që Partia Socialiste do të ketë mungesa në parlamentin e ri. Të vjetrit Spartak Braho, Mimi Kodheli e Pandeli Majko, ngelen jashtë Kuvendit. E prekur është edhe PD. Tri ish-deputetë në Shkodër, Nard Ndoka, Izmira Ulqinaku dhe Bardh Spahia ngelen jashtë parlamentit. Ndërsa gara e fortë po zhvillohet nëse do të jetë Eduard Shalsi apo Ervin Bushati deputetë, e kjo vraret nga vota preferenciale. Një prej tyre do të ikë, pasi Ornaldo Rakipi ka thyer herësin me votat preferenciale.

EMRAT E 140 deputetëve të rinj janë: 

Qarku Berat

PS 5 mandate

Hatixhe Konomi

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

Nasip Naço       

Blendi Klosi

PD 2 mandate

Tomor Alizoti

Kasëm Mahmutaj

Qarku Dibër

PD 3 mandate

Xhelal Mziu       

Kreshnik Çollaku

Dhurata Tyli(Çupi)

PS 2 mandate

Lavdrim Krrashi

Aurora Mara

Qarku Durrës

PS 8 mandate

Milva Ekonomi

Alban Xhelili     

Jurgis Çyrbja

Klodiana Spahiu

Ilir Ndraxhi        

Rrahman Rraja

Lefter Koka       

Edi Rama ose Ana Dhamo

PD 6 mandate

Edi Paloka         

Agron Duka       

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi              

Ferdinant Xhaferaj        

Andia Ulliri

 

Qarku Elbasan

PS 8 mandate

Evis Kushi      

Klevis Xhoxhi

Besion Ajazi

Dasantila Tahiraj             

Saimir Hasalla  

Florenc Spaho

Luan Duzha       

Taulant Balla

PD 6 mandate

Gazment Bardhi              

Flutura Açka     

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Zheni Gjergji

Luçiano Boçi

 

Qarku Fier

PS 9 mandate

Erion Braçe

Petro Koçi

Lindita Buxheli

Baftjar Zeqaj    

Antoneta Dhima             

Bujar Çela          

Ismet Beqiraj   

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi hyn në Kuvend në vend të Bashkim Finos i cili nuk jeton më

LSI 1 mandat

Monika Kryemadhi ose Kejdi Mehmetaj

PD 6 mandate

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano(Tase)

Saimir Korreshi

Luan Baçi        

Nustret Avdulla

Ilda Dhori

Qarku Gjirokastër

PS 3 mandate

Mirela Kumbaro

Laert Duraj        

Bledar Çuçi

PD 1 mandat

Tritan Shehu

 

Qarku Kukës

PS 1 mandat

Gerta Duraku   

PD 2 mandate

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

Qarku Lezhë

PS 3 mandate

Lindita Nikolla

Eduard Ndreca

Shpresa Marnoj

PD 4 mandate

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj         

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

Qarku Shkodër

PD 5 mandate

Helidon Bushati

Emilja Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli    

Zef Hila

PS 3 mandate

Edona Bilali       

Paulin Sterkaj  

Benet Beci

PSD 2 mandate

Gledis Çeliku

Meri Markiçi

LSI 1 mandat

Agron Çela        

Qarku Vlorë

PS 8 mandate

Pranvera Resulaj            

Anduel Tahiraj 

Vullnet Sinaj     

Anila Denaj       

Niko Kuri            

Ilir Metaj           

Damian Gjiknuri      

Edi Rama ose Teuta Ramaj

PD 4 mandate

Bujar Leskaj      

Ina Zhupa          

Fation Veizaj    

Arbi Agalliu

 

Qarku Tiranë

PD 15 mandate

Lulzim Basha    

Jorida Tabaku  

Alfred Rushaj   

Albana Vokshi 

Sali Berisha       

Agron Shehaj   

Fatmir Mediu   

Grida Duma      

Shpëtim Idrizi   

Belind Këlliçi     

Vangjel Dule     

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka    

Orjola Pampuri

PS 18 mandate

Luljeta Bozo      

Najada Çomo

Ogerta Manastirliu

Arben Ahmetaj

Ulsi Manja         

Etilda Gjonaj    

Arben Pëllumbi

Elisa Spiropali   

Belinda Balluku

Toni Gogu         

Etjen Xhafaj      

Ermonela Valikaj

Xhemal Qefalia

Klotilda Bushka

Alqi Bllako

Eduard Shalsi ose Ervin Bushati

Fatmir Xhafaj

Ornaldo Rakipi

PSD 1 mandat

Gertjan Deda 

LSI 2 mandate

Monika Kryemadhi /Petrit Vasili

Erisa Xhixho

Qarku Korçë

PS-6 mandate

Enslemvera Zake

Blerina Gjylameti           

Ilirian Pendavinji

Ilir Topi

Olta Xhaçka      

Niko Peleshi

PD-5 mandate

Edmond Spaho

Sorina Koti        

Ervin Salianji     

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore