Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente për votat e PS

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Në betejën elektorale të 25 prillit nuk do të ketë vetëm një garë mes partive politike, por edhe mes kandidatëve, që duhet të marrim sa më shumë vota për të thyer emrat që ndodhen në listat e sigurta. Kjo ka shkaktuar një problem, pasi kandidatët po bëjnë fushatë politike për emrat e tyre, duke harruar që ti bëjnë thirrje që të votojnë PS-në. Madje ato kanë shpërndarë edhe postera me numrin e tyre dhe jo atë të PS-së.

Kjo bëri që Rama një ditë më parë të zhvillonte një mbledhje urgjente me kandidatët duke i udhëzuar që të heqin urgjentisht posterat e tyre në rrjetet sociale apo në zyrat elektorale, pasi kështu krijojnë konfuzion te njerëzit.

Disa prej kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste, kanë reflektuar pas mbledhjes online të zhvilluar pasditen e djeshme me kreun e qeverisë Edi Rama, për të kërkuar vota për Partinë Socialiste dhe jo në emër të tyre.

Në afatin kohor prej 11-12 orësh e deri më tani disa prej kandidatëve kanë ndryshuar logot zgjedhore në profilin e tyre. Tashmë ato kanë vendosur në foto kryesor thirrjet për votuar numrin 12 të PS-së. Por sipas një vëzhgimi të bërë, jo të gjithë e kanë bërë një gjë të tillë. Ato që janë në vijën e zjarrit si Pandeli Majko, Pandeli Majko apo dhe Mimi Kodheli po i mbajnë këto postera ku i bëjnë thirrje që të votojnë për numrin e tyre në listë. Ndërsa Eduard Shalsi ka gjetur zgjidhjen që të vendos edhe numrin e PS-së në fletën e votimit, por edhe numrin e tij në listën e kandidatëve për deputetë në qarkun  Tiranës.

Mw poshtw disa prej fotove tw postuara nw 

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

Kandidatët nuk iu binden urdhrit të Ramës, pas mbledhjes urgjente

©Copyright Gazeta Shqip

Ky artikull është ekskluziv i Gazetës Shqip, gëzon të drejtën e autorësisë sipas Ligjit Nr. 35/2016, "Për të drejtat e autorit dhe të drejtat e lidhura me to". Shkrimi mund të ripublikohet nga mediat e tjera vetëm duke cituar Gazeta Shqip dhe në fund të vendoset linku i burimit, në të kundërt çdo shkelës do të mbajë përgjegjësi sipas Nenit 178 të Ligjit Nr/ 35/2016.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore