Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Infiniti, shqiponja dhe numri tetë/ Çfarë nënkuptoi logoja e mbledhjes së përbashkët të qeverive?

Infiniti, shqiponja dhe numri tetë/ Çfarë nënkuptoi logoja

Ditën e djeshme është mbajtur mbledhja e tetë e përbashkët mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë.

Përveç marrëveshjeve të diskutuara, ajo që ra në sy ishte logoja e mbledhjes, e cila si thënie kishte “përgjithmonë të bashkuar” dhe shenjën e infinitit, apo pafundësisë.

Sipas ideatorëve, bëhet me dije se logoja përmbante shenjën e infinit që nënkuptonte, sipas tyre, thënien “përgjithmonë të bashkuar”, shqiponjën që nënkuptonte “dy shtete, një komb, një gjuhë” dhe numrin tetë me rastin e mbledhjes së tetë me radhë.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore