Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Sulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS/ Ministria e Brendshme: Janë rikthyer në punë 2 sportele në Rinas

Sulmi kibernetik ndaj sistemit TIMS/ Ministria e Brendshme: Janë rikthyer

Ministria e Brendshme ka reaguar zyrtarisht pas lajmit se sistemi TIMS në Shqipëri është sulmuar nga hakerat.

Në reagimin e saj zyrtar ministria njoftoi së janë rikthyer në punë dy sportele në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”.

Nga ana tjetër ministria bëri me dije se shumë shpejt do të ketë rikthim të plotë të sistemit TIMS në Rinas dhe në të gjitha pikat e tjera kufitare.

“Në vijim të punës së pandërprerë nga ekspertët tanë dhe ata të vendeve aleate, aktualisht dy sportele në Pikën e Kalimit Kufitar Rinas janë rikthyer në punë me sistemin TIMS. Shumë shpejt do të kemi rikthim të plotë të këtij sistemi në Rinas dhe në të gjitha pikat e tjera kufitare”, njofton Ministria e Brendshme.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore