Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

GJKKO "me dorë të hekurt"! Rrëzohet kërkesa e Lefter Kokës, avokati "plas BOMBËN": Të pyetet Ahmetaj

GJKKO "me dorë të hekurt"! Rrëzohet kërkesa e

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar ditën e sotme kërkesën e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka.

Kujtojmë se Koka kërkoi bashkimin e dy dosjeve të inceneratorëve të Fierit me Elbasanit për t'u hetuar si një e vetme, teksa kërkesa është bërë në gjykatë në seancën e sotme paraprake nga avokati i Lefter Kokës.

Ndër të tjera mësohet se sipas avokatit, u kërkua të bashkohet gjykimi nën argumentimin se çështjet janë në të njëjtën fazë dhe pothuajse janë të njejtet te pandehur.

Ndërkohë që seanca për inceneratorin e Fierit është shtyrë për në datën 1 shkurt.

Pas seancës, Saimir Visha, avokati i ish ministrit Lefter Koka është shprehur se çështja e inceneratorit të Elbasanit duhet të rikthehet për hetim dhe të pyetet ish zëvendës kryeministri, Arben Ahmetajt. Sipas tij, aktualisht janë duke u gjykuar viktimat.

"Ne kërkojmë që çështja të rikthehet në hetim për t'u pyetur Arben Ahmetaj. Sepse këtu po gjykohen viktimat. Se kuptoj sesi und  gjykohet dy herë i njëjti fakt. Edhe paratë e lënë për ruajtje nga shefja e kabinetit, se vjedhje s'është ajo, duhet të kalojnë në favor të shtetit dhe të kalojnë për pastrim produkti me këtë procedim penal."- tha avokati Saimir Visha.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore