Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Eksperti i sigurisë plas BOMBËN: Brenda QSUT shpërndahet drogë

Eksperti i sigurisë plas BOMBËN: Brenda QSUT shpërndahet

Të ftuar sot në Zona Zero ishin gazetari Esido Barkaj si dhe eskperti i sgurisë Fatjon Softa të cilët kanë folur për kriminalitetin në vend si dhe shpërndarjen e droges në shkolla.

Eksperti Softa ka bërë një deklaratë të fortë ku shprehet se edhe brenda QSUT shpërndahet drogë dhe se policia duhet të bëjë një kontroll më të mirë.

“Nëse goditja do jetë duke filluar nga grupet e mëdha kriminale, dhe pastaj te shpërndarësit e deri te përdoruesit do të ishte një kontroll më i mirë i territorit.

Një kontroll më i mirë nuk do të thotë, sot bëjmë shkollat, nesër lokalet, pastaj në spitale. Duhen parë dhe spitalet se dhe atje ka qendra të mëdha, janë vende ku shpërndahet drogë e përdoret.

Qendra spitalore duhet të kontrollohet se ka informacione që ka dhe atje shpërndarës".

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore