Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Detajet tronditëse/ “Mori thikën 28 cm të gjatë dhe goditi disa herë në...”, del ekspertiza ligjore, si shqiptari theri gruan e tij në Athinë

Detajet tronditëse/ “Mori thikën 28 cm të gjatë dhe

Një krim dhe një tragjedi familjare tronditi ditën e djeshme Athinën, ku një shqiptar që jetonte e punonte prej vitesh në Greqi vrau bashkëshorten e tij, 31-vjeçare.

Një krim i paralajmëruar për shkak se mes tyre kishte grindje të vazhdueshme, e siç raportojnë mediat greke, bazuar te dëshmitë e të fqinjëve, ndërmjet Florand e Anisa Shehut kishte debate të vazhdueshme. Një krim për xhelozi, kjo është ajo që shkruan mediat greke, e cila ka nxjerrë detajet tronditëse mbi mënyrën se si u krye krimi makabre.

Detajet tronditëse/ “Mori thikën 28 cm të gjatë dhe
Florand Shehu duke shkuar në Prokurori

Sipas  ekspertizës mjeko-ligjore, gruaja ka 2 dëmtime në pjesën e fytit, i preu qafën, ajo nuk ka gjurmë të një përleshjeje dhe ndoshta ishte shtrirë në shtrat pa qenë në gjendje të imagjinonte se çfarë do të pasonte.

Vdekja e saj, sipas indikacioneve të para, ishte martirizim pasi ajo u godit nga një thikë 28 cm. Krim çnjerëzor ndodhi të premten pasdite, me 40-vjeçarin që më pas iu dorëzua autoriteteve të policisë. Të shtunën në mëngjes, vrasësi u dërgua në prokurori. Në të njëjtën kohë, siç dihet, vrasësi u ndoq penalisht për vrasje me mashtrim në gjendje të qetë mendore si dhe për mbajtje të armës.

Vrasësi i 31-vjeçares tek prokurori

Ndërkohë, 40-vjeçari që vrau gruan e tij në Daphne, një apartament në katin e tretë u dërgua në prokurori në mëngjes dhe më pas iu dorëzua komisariatit. Në të njëjtën kohë, deklarimet e qiramarrësve në pallatin në rrugën Lambrou Katsoni në Daphne, "djegin" vrasësin 40-vjeçar shqiptar. Në fakt, të gjithë e akuzojnë për dhunë në familje dhe sjellje abuzive ndaj imazhit së Anës fatkeqe, 31-vjeçare (Anisa emri i saj i pagëzimit).

Detajet tronditëse/ “Mori thikën 28 cm të gjatë dhe

Sipas shumicës së qiramarrësve, të cilët folën në polici menjëherë pasi 40-vjeçari u shfaq në komisariat, 40-vjeçari ishte xheloz për gruan e tij. Në të njëjtën kohë, ata shtuan se çifti nuk ishte i lumtur ndërsa po grindeshin vazhdimisht, me zërat e tyre që dëgjoheshin në të gjithë ndërtesën e apartamenteve. Në fakt, nuk ishin të paktë ata që e kishin dëgjuar shumë herë nënën e re të thërriste “ndihmë”.

Ky krim i rëndë brenda familjes që lë pas një familje të shkatërruar dhe me një djalë 11-vjeçar që do të vuajë pasojat gjatë gjithë jetës së tij. Vrasja makabre ishte paralajmëruar pasi fqinjët kishin njoftuar me 11 korrik policinë për sherrin mes çiftit, por që policët që kishin mbërritur nuk e kishin parë të udhës të ndërhynte. Pra kjo ankesë ra në vesh të shurdhër.

Detajet tronditëse/ “Mori thikën 28 cm të gjatë dhe
Apartamenti ku jetonin

Ndërsa një nga komshinjtë kishte bërë një profeci ku me anë të statusi në rrjetet sociale kishte shkruar se “ai do ta therë atë”.

Ishte pikërisht postimi i një gruaje në Facebook shkaktoi një ndjesi përmes së cilës ajo njoftoi se në mes të korrikut, 19 ditë para vrasjes brutale, pas një sherri tjetër të çiftit, ajo kishte telefonuar emergjencën "100" duke informuar për incidentin dhe duke kërkuar ndihmë . Në fakt, në atë postim, ajo kritikoi EL.AS. sepse pjesëtar e makinës patrulluese që shkoi në vendngjarje nuk ndërhyri. “Unë nuk jam duke u ankuar për një festë, e dashur Policia Greke. Kështu që kur ta therë, së pari do të njoftoj çdo kanal që të të kritikojnë”, kishte shkruar ajo në profilin e saj. Dje, pas zhvillimit dramatik të çështjes, ai u kthye duke shkruar: “Ajo u vra. Kjo është gjithçka që kam për të thënë ".

Ky është rasti i tretë i tillë në një kohë të shkurtër si vrasja e 20-vjeçares Caroline në Glyka Nera nga burri i saj dhe Garyfallia 26-vjeçare në Folegandros nga partneri i saj katërvjeçar, që ka tronditur tej mase Greqinë./ Gazeta SHQIP

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore