Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Dan Hutra ka kryer të tjera krime të rënda? Jo vetëm vrasjet e 1 marsit, ja hetimi "top secret" për 40-vjeçarin

Dan Hutra ka kryer të tjera krime të rënda? Jo vetëm vrasjet

Dan Hutra u la sot në burg nga Hjykata, ku do qëndrojë deri në përfundim të hetimeve.

Megjithat, mësohet se Hutra nuk po hetohet vetëm për krimet makabre që kreu më 1 mars. News24 raporton se ai po hetohet për të tjera vepra të rënda penale që mund të ketë kryer gjatë kohës që ka qenë i lirë.

Ka dyshime se pasi kreu 16 vite burg për vrasjen e gruas së tij, Dafina Havalja, të cilën e masakroi me thikë, në maj të 2021 ai u la i lirë, ndërsa mendohet se deri në qershor të 2022 mund të ketë kryer të tjera vepra kriminale.

Po ashtu mësohet se asnjë avokat nuk ka marrë mbrojtjen e tij për procedurë, ndaj sot në gjykatë është vendosur një përfaqësues nga shteti, për t’u zhvilluar dhe seanca gjyqësore për të dhënë masën.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore