Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Copëtoi tragjikisht të miturën në Himarë, në skafin e Arjan Tases gjendet një armë

Copëtoi tragjikisht të miturën në Himarë, në

Një ngjareje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në plazhin e Potamit në Himarë teksa për pasojë ka humbur jetën tragjikisht një vjazë e mitur 7-vjeçare.

Kujtojmë se e mitura është copëtuar nga helikat e një skafi të fuqishëm me dy motor në breg të detit, teksa ishte duke pushuar me familjen e saj të ardhur vetëm pak ditë më parë nga Anglia.

Ndërkohë që autori ishte një efektiv policie i identifikuar si Arjan Tase, ai është arrestuar menjëherë në vendin e ngjarjes nga ana e autporiteteve të policisë.

Nga kontrollet e detjajishme të bera në skafin që kishte efektivi është bërë e mundur evidentimi i një arme. Sipas te dhënave të para arma që është gjendur nga forcat e policisë i përket autorit të ngjarjes së rëndë dhe është arma e shërbimit.

Ndërkohë që hetimet për këtë ngjarje vijojnë bëjmë me dije se ka patur një reagim të gjerë në rrjet teksa janë paralajmëruar dhe protesta.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore