Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Bosi turk i kriptomonedhës fshihet në Shqipëri, zbulohen dy shqiptarët që po e ndihmojnë, një prej tyre biznesmen

Bosi turk i kriptomonedhës fshihet në Shqipëri, zbulohen dy

Rrethi është duke u zvogëluar për Faruk Fatih Özer, themeluesin e shkëmbimit të parave kriptomonedhës Thodex. ‘Është mësuar se u arrestua shtetasi shqiptar Altjan Canaj, i cili u kap në kamerat e sigurisë së hotelit ku po qëndronte Kripto Tosuncuk.

Mediat turke bëjnë të ditur gjithashtu se janë zbuluar edhe detaje rreth pyetjes së parë të Canajt.

Pati një zhvillim të ri në përfitimet e Thodex, i cili ra si një bombë në axhendën e Turqisë. Qytetarët shqiptarë që mendohet të kenë një pjesë në procesin e arratisjes së themeluesit të Thodex, Faruk Fatih Özer arrestohen një nga një. Policia shqiptare kapi gjithashtu Altjan Canaj me një xhup të kuq dhe të bardhë të veshur, i fokusuar nga kamera e sigurisë në hotelin ku po qëndronte Faruk Özer.

Bashkëpunëtori kryesor Edevaldo Haxhiu

TRT Haber arriti të zbulonte dëshminë e parë të Altjan Canaj. Sipas kësaj; Canaj pranoi se ata e ndihmuan Faruk Fatih Özer me personin e quajtur Edevaldo Haxhiu, për të cilin ai tha se ishte aksioneri kryesor të arratisjes.

Altjan Canaj tha në dëshminë e tij se ai e kuptonte që Faruk Özer ishte fajtor pas lajmeve të dala në media. Ai i tha se ata e pritën Ozer, themeluesin e arratisur të Thodex, në aeroport me kërkesë të një shoku të tij të njohur dhe e çuan në hotel.

Pranë Faruk Fatih Özer

Kur Canaj mësoi nga raportet e medias se Özer ishte përfshirë në një mashtrim të madh, ai tha se u takua përsëri me Edevaldo Haxhiu. Ai deklaroi se kishte shpëtuar policisë për 15 ditë dhe ishte fshehur për shkak të frikës së tij. Sipas informacionit të marrë nga burimet e policisë, Faruk Fatih Özer është fshehur me menaxherin e një kompanie furnizuese të produkteve ushqimore në Shqipëri.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore