Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Me Rëndësi

Berisha u rizgjodh kryetar, por cili ishte paralajmërimi i ambasadores Kim: Nëse ndodh, do të...

Berisha u rizgjodh kryetar, por cili ishte paralajmërimi i ambasadores Kim:

Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha, mbrëmjen e kësaj të diele është rikthyer pas 9 vitesh në selinë blu si kryetari i kësaj force politike.

Ai është pritur nga dhjetëra simpatizantë të cilët kanë krijuar një atmosferë të zjarrtë jashtë ambienteve të selisë.

Sali Berisha është shpallur kryetari i ri i Partisë Demokratike. Ai fitoi thellë ndaj të vetmit kandidat në zgjedhjet për kryetar të PD-së, Ibsen Elezit.

Megjithatët me ardhjen në krye të demokratëve,  Sali Berisha ka vënë në rrezik edhe fatin e Partisë Demokratike. Kjo sepse Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ia ka bërë të qartë se SHBA do të ndërpresë marrëdhëniet me PD, nëse kryesimin e saj do e merrte ish-kryeministri Sali Berisha.

 “Nuk do të angazhohemi me askënd që është shpallur nga Sekretari i Shtetit. Kjo është një politikë për mbarë botën dhe nuk ka fare të bëjë me individët, por politika e përgjithshme është që nuk mund të imagjinojmë një skenar ku unë apo ndonjë nga pasardhësit e mi të pretendojmë se çdo gjë shkon mirë dhe të shkojmë për kafe me dikë që është shpallur nga Sekretari i Shtetit për korrupsion madhor. Nuk ka për të ndodhur”, ka deklaruar ajo më herë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore