Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

Intervista/ Akuzat për manipulim votash! Marko Kepi flet për Shqip: E vërteta e akuzave të mia dhe kush po më sulmon

Intervista/ Akuzat për manipulim votash! Marko Kepi flet për Shqip: E

Marko Kepi, shqiptaro-amerikani i cili njihet si njeriu që mblodhi mbi 1 milionë dollarë për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri është duke u hetuar për manipulim votash në New York. Kështu ishin lajmet që raportuan mediat shqiptare dhe përtej Atlantikut.

Gazeta SHQIP në një intervistë ekskluzive me Marko Kepin, e pyeti atë për lajmet ku mediat amerikane e akuzonin se po hetohej për manipulim votash. Marko Kepi shprehet për Gazetën Shqip se është një gazetar nga New York Post qe ka lidhje me partinë që po e sulmon. Po i njëjti gazetar ka bërë 3 herë të njëjtin artikull. Ne kemi akuzuar partinë, kundërshtarin, edhe KQZ , por nuk e ka publikuar media  “New  Post “, vetëm  “Staten Island Advance”.

Ashtu si ne Amerike edhe në vendin tonë janë përhapur shumë lajme në lidhje me ju. Mund të na thoni si qëndron e vërtëta dhe ccfarë po ndodh?

Marko Kepi: Po në 330 vota që kishin për të numëruar dje numëruan vetem 156. Nga 156 unë mora 155 vota, kundërshtari vetëm 1 votë. Sot ai është 41 vota para meje. Nëse numërohen gjithë votat un fitoj me 140 vota diferencë.

Gjithë  loja që po bën kundërshtari im republikan është thjesht të vonojë certifikimin e fitores time që të perfitojë kandidati demokrat. Kundërshtari im  e di që ka humbur garën dhe me miqtë e tij në KQZ, po thyejnë çdo ligj qe situata të shkoj në gjyq dhe të vendosi gjyqtari.

Po mediat Amerikane përse po ju akuzojnë juve?

Marko Kepi:  Është një gazetar nga Neë York Post qe ka lidhje me partinë. Po i njëjti gazetar ka bërë 3 herë të njëjtin artikull. Në kemi akuzuar partinë, kundërshtarin, edhe KQZ , por nuk e ka publikuar media “New  Post “, vetëm  “Staten Island Advance”.

Në faqë të parë akuzuam ne që,  po vjedhin 370 vota të shqiptarëve me qëllim që të mbaj avantazhin kundërshtari.

Intervista/ Akuzat për manipulim votash! Marko Kepi flet për Shqip: E

Lista e 370 shqiptarëve që nuk ju numërohen votat. Kështu kanë kontestuar vetëm vota me emra shqiptarësh, pra asnjë amerikan.

Pyetje: A po tregohen disa raciste mediat amerikane ndaj jush, për shkak të origjinës tuaj?

Mediat, Partia Republikane edhe KQZ, kjo është kryetarja e KQZ, kur punoja për Senatorin Marty Golden u mundua të më pushonte nga puna, sepse bëra paradë për Çamërine dhe protesta kundra Kacifas (minoritarit grek që u vra në kufiirin shqiptar). Vjet ai drejtoi fushaten e politikanit me origjinë greke Michael Tannousis kundra meje, anëtar i Asamblesë së këtij Këshilli./Gazeta Shqip

Intervista/ Akuzat për manipulim votash! Marko Kepi flet për Shqip: E

Intervista/ Akuzat për manipulim votash! Marko Kepi flet për Shqip: E

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore