Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Në Fokus

38 emra që ikin nga PS/ Nga Ditmir Bushati, Fatmir Xhafaj, Sadri Abazi e deri Anastas Angjeli

38 emra që ikin nga PS/ Nga Ditmir Bushati, Fatmir Xhafaj, Sadri Abazi e

Janë të paktën 40 emra në grupin e aktual të Partisë Socialiste që nuk do të jenë në listën e kandidatëve për deputetë apo janë përfshirë në vende jo të sigurta.

Largimi më i bujshëm është ai ish-ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati.  Ndërsa më i rrezikuari është Pandeli Majko ish-kryeministri socialist, i renditur në listën e Tiranës i 19-ti. 

Tashmë mund të cilësohet si larguar nga PS-ja, ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai është futur i 23-ti në listën e PS-së për Tiranën, por që vështirë që të arrijë të fitojë një vend, veç në rast se merr si person mbi 10 mijë vota.

Anastas Angjeli është një tjetër emër i bujshëm që largohet nga socialistët, si dhe Sadri Abazi, Senida Mesi,  Musa Ulqini, Adnor Shameti.  Ndërsa jashtë Parlamentit pritet të mbesë edhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli. Ajo është renditur e 21-ta në listën e PS-së për qarkun e Tiranës.

I larguar nga Parlamenti mund të quhen edhe Spartak Braho dhe Eljo Hysko që janë të renditur në listën e Tiranës me numër 28 dhe 32.

Gazeta Shqip po publikon listat e deputetëve që  kanë qenë pjesë e grupit të PS-së dhe që janë të larguar ose rrezikojnë të  mos rizgjidhen.

 

Deputetët që ikin PS

1.      Ditmir Bushati i larguar

2.      Fatmir Xhafaj i 23 në listën e Tiranës

3.      Pandeli Majko i 19 në listën e Tiranës

4.      Senida Mesi e larguar

5.      Almira Xhebulla e larguar

6.      Musa Ulqini i larguar

7.      Fatmir Velaj i larguar

8.      Adnor Shameti i larguar

9.      Eglantina Gjermeni e larguar

10.  Vasilika Hysi e larguar

11.  Rolant Xhelilaj i larguar

12.  Arben Kamani i larguar

13.  Anastas Angjeli i larguar

14.  Anduel Xhindi i larguar

15.  Artemisa Dralo e laguar

16.  Adriana Jaku  e larguar

17.  Besnik Baraj i larguar

18.  Sadi Vorpsi i larguar

19.  Sadri Abazi i larguar

20.  Spartak Braho i 28 në listën e Tiranës

21.  Elona Gjebrea e larguar

22.  Vilma Bello e larguar

23.  Edmond Leka i larguar

24.  Andrea Mano i larguar

25.  Musa Ulqini i larguar

26.  Anastas Angjeli i larguar

27.  Adelina Rista e larguar

28.  Tatjana Piro e larguar

29.  Xhevit Bushaj i larguar

30.  Adelina Rista e larguar

31.  Dritan Bici i larguar

32.  Mimi Kodheli e 21-ta në listën e Tiranës

33.  Adriana Jaku e larguar

34.  Luan Harusha i larguar

35.  Ardit Konomi i larguar

36.  Artemis Malo e 4-ta në listë e Gjirokastrës

37.  Tatiana Piro e larguar

38.  Eljo Hysko i 32ti në listën e Tiranës

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore