Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

“WhatsApp” vjen me ndryshime në privatësi, Elon Musk ngre alarmin, e mbështet Snowden: Po ju vjedh të dhënat, përdorni...

“WhatsApp” vjen me ndryshime në privatësi, Elon Musk ngre

“WhatsApp” ka aplikuar politika të reja, e si pasojë shumë përdorues të tij kanë vendosur që të largohen. Madje këto ndryshime kanë bërë që njerëzit ditët e fundit të shkarkojnë një tjetër aplikacion, “Signal”.

Aplikacioni i mesazheve të menjëhershme ka filluar të zbatojë ndryshimet e tij në të gjithë botën, duke informuar përdoruesit e tij përmes njoftimeve në vetë sajtin.

Përdoruesit nga e gjithë bota kanë kërkuar një alternativë ndaj aplikacionit të zotëruar nga “Facebook” pasi doli në dritë se politika e re synon që të dhënat e përdoruesve të “WhatsApp” të ndahen me pjesën tjetër të shërbimeve të kompanisë.

“WhatsApp” vjen me ndryshime në privatësi, Elon Musk ngre

Një ndryshim i detyrueshëm për të gjithë përdoruesit nëse duan të vazhdojnë të përdorin aplikacionin.

Ndërkohë një nga personazhet që ka qenë kundër kësaj politike të re ka qenë Elon Musk. Themeluesi i Tesla ka inkurajuar ndjekësit e tij të shkarkojnë një tjetër aplikacion për mesazhe.

Përmes një komenti në llogarinë e tij zyrtare në “Twitter”, Musk ka qenë shumë i qartë me qëllimet e tij: “Përdorni SIGNAL”.

Pas tij të njëjtin mesazh e shpërndau edhe Edward Snowden. Kur u pyet pse e rekomandoi atë aplikacion, ish- punonjësi i Agjensisë Amerikane të Sigurisë u përgjigj duke thënë: “Unë e përdor atë çdo ditë dhe nuk kam vdekur akoma.

“WhatsApp” vjen me ndryshime në privatësi, Elon Musk ngre

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore