Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

WhatsApp bën ndryshimin e madh për aplikacionin, ja cila është risia e fundit!

WhatsApp bën ndryshimin e madh për aplikacionin, ja cila

WhatsApp më në fund ka shtuar krijimin e avatarëve të personalizueshëm për përdoruesit e tij.

Kjo do të thotë që tani mund të krijoni një imazh grafik dixhital të vetes tuaj që mund ta përdorni për aplikacionin.

Tashmë ky tipar është në dispozicion në shërbimet në pronësi të Meta-s, Facebook dhe Instagram.

Nga 7 dhjetor është dhe në WhatsApp, kështu që mund të filloni të krijoni avatarin tuaj nga sot.

Ju mund të përdorni gjithashtu avatarin tuaj të personalizuar si foto të profilit tuaj në WhatsApp.

Si të krijosh avatarin tënd

WhatsApp bën ndryshimin e madh për aplikacionin, ja cila

Për të krijuar një avatar në WhatsApp, shkoni tek Cilësimet/Settings.

Tani shtyp lehtë mbi Avatar > Krijo avatarin tuaj.

Më pas ndiqni hapat për të krijuar avatarin tuaj dhe shtyp “u krye”.

Nëse dëshironi ta përdorni si foto të profilit, shkoni tek Settings/ Cilësimet dhe më pas shtypni foton e profilit.

Tani shtypni Edit > Edit dhe më pas zgjidhni Përdor Avatar.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore