Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Vranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sot

Vranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sot

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë një mot të të qëndrueshëm me ndonjë reshje të izoluar. Gjatë natës vranësirat do të intesifikohen duke sjellë rebeshe shiu fillimish në veri dhe pastaj në të gjithë territorin. Në lartësitë mbi 800 metra reshjet do të jenë në formën e dëborës.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga -1°C në 08°C, në zonat e ulëta nga 08ºC në 14°C dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 14°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm ku herë pas here do të ketë reshje të izoluara. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 00°C në 07°C dhe në zonat e ulëta nga 03°C në 09°C.

Në fotot e mëposhtme gjeni parashikimin e motit në qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Vranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sotVranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sotVranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sotVranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sotVranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sotVranësira dhe reshje, ky është parashikimi i motit për sot

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore