Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Vetëm 1% i kanë gjetur të gjitha, sa fytyra të fshehura shikoni në këtë iluzion optik?

Vetëm 1% i kanë gjetur të gjitha, sa fytyra të fshehura

Një iluzion optik i ka bërë njerëzit që të vendosin mendjen dhe syrin në punë, në mënyrë që të gjejnë se sa fytyra janë të fshehura në të.

Vetëm 1 për qind e njerëzve mund ta zgjedhin këtë, duke gjetur të gjitha skicat e kokave të burrave dhe grave në vizatim.

Shumë njerëz mund të dallojnë vetëm disa prej tyre të fshehura në degët dhe trungun e një peme të pikturuar. Por në fakt janë dhjetë brenda imazhit.

Iluzioni i quajtur “Pemët e Udhëheqësve Kombëtar” thuhet se përfshin fytyrat e Margaret Thatcher dhe ish-udhëheqësit sovjetik, Mikhail Gorbachev.

“The Sun” shkruan se pavarësisht kësaj, të tjerë pretendojnë se vizitimi daton në vitin 1880 dhe është krijuar për Harper’s Illustrated.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore