Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot e të kaluarës e të tashmes (FOTO)

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Fotografi magjepsëse tregojnë se si kryeqyteti i Katarit ka pësuar një transformim të jashtëzakonshëm gjatë 50 viteve të fundit. Imazhet e atëhershme, të sjella nga Turizmi i Katarit, ilustrojnë se si monumentet dhe peizazhet e Doha-s kanë ndryshuar në mënyrë dramatike gjatë kalimit të viteve.

Për shembull, Sheraton Grand Hotel dikur ishte e vetmja ndërtesë që shënonte pjesën e rërës përgjatë zonës së West Bay. Por më pas, aty u bënë edhe shumë ndërtesa të tjera, aq të mëdha sa duken sikur po prekin qiellin.

Teksa ky zhvillim i shpejtë po ndodhte në vend, pjesë të rëndësishme të Katarit, si Kullat Barzan dhe Fortesa Al Zubarah, u ruajtën dhe u restauruan.

Për më shumë shikoni fotot e mëposhtme dhe do të vini re kontrastin mahnitës midis të kaluarës dhe të tashmes.

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Transformimi magjepsës i Katarit gjatë 50 viteve të fundit, fotot

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore