Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Transformimi befasues ja si do të duket njeriu pas 3 mijë vitesh (VIDEO)

Transformimi befasues ja si do të duket njeriu pas 3 mijë vitesh

Duket se njeriu do të pësojë transformim të dukshëm pas 3 mijë vitesh.

Kështu thotë shkencëtari anglez, paleoantropologu Matthew Skinner.

Pas studimeve të shumta, ai ka parashikuar se si do të jetë e ardhmja trupit të njeriut dhe si do të evoluojë pasi të kenë kaluar 3 mijë vite.

Sipas Skinner, nëse pas 3 mijë vitesh njeriu do të detyrohet të jetojë në një botë ujore, do të zhvillojë duar dhe këmbë të ngjitur.

Nëse, nga ana tjetër, njerëzit do të kolonizojnë një planet tjetër, me siguri do të na duhet të ndryshojmë zakonet tona të ngrënies, ku do të kemi transformim te dhëmbët dhe nofullat.

Gjithashtu nëse do duhet të kalojmë një epokë tjetër akullnajash, lëkura do të bëhet më e bardhë dhe flokët më të fortë.

Më poshtë videoja:

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore