Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

“Tortë për Mona Lizën’/ 36-vjeçari i maskuar si femër tenton të shkatërrojë pikturën e famshme (VIDEO)

“Tortë për Mona Lizën’/ 36-vjeçari i maskuar

Një 36-vjeçar ka rënën në prangat e policisë në Paris, pasi tentoi të prishte pikturën e famshme të Mona Lizës.

Në një video të publikuar në Twitter, shihet piktura e famshme në muzeun “Luvre” e mbuluar nga kremi i tortës, teksa punonjësit përpiqen ta pastrojnë.

Piktura e famshme e Leonardo Da Vinçit ka qenë dhe më parë shënjestër e vandalizmave, por xhami i saj anti-plumb e ka lënë pa dëmtime. Ndërkohë këtë herë duket se agresori iu afrua shumë.

“Një burrë i veshur si një zonjë e moshuar kërcen nga një karrige me rrota dhe tentoi të thyente xhamin anti-plumb të Mona Lizës. Më pas vazhdon të lyejë pikturën me tortë dhe të hedhë trëndafila kudo, para se të merren nga sigurimi,"-, shkroi personi që publikoi videon në Twitter.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore