Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Të merr uria para se të flesh? Disa truke për të “mashtruar” stomakun tuaj

Të merr uria para se të flesh? Disa truke për të

Të gjithë e kemi provuar… Je gati të shtrihesh në shtrat, ke fikur dritat dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë. Je e uritur apo jo?

Nëse nuk mund të flesh pa e shuar urinë qoftë edhe me një gjë të vogël, jo të gjitha ushqimet rekomandohen, sidomos nëse po përpiqesh të biesh nga pesha, sipas “Health Line”.

Nëse disa ushqime nuk janë të rekomanduara për t’u konsumuar para gjumit, ka të tjera që janë efektive.

Kosi! Ka një përmbajtje të lartë proteinash dhe pa sheqer. Proteinat ndihmojnë aktivitetin e muskujve edhe ndërsa je duke fjetur, duke bërë kështu që të djegësh kalori edhe në gjumë.

Sipas një studimi nga “American Journal of Physiology”, konsumi i proteinave para gjumit aktivizon sintezën e proteinave, e cila ndikon drejtpërdrejt te muskujt. Në thelb, proteinat të ndihmojnë të djegësh dhjamin e trupit.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore