Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

“Super Mario” thyen rekord, bëhet loja më e shtrenjtë në botë, ja për sa shitet

“Super Mario” thyen rekord, bëhet loja më e shtrenjtë

Një kopje e lojës “Super Mario 64” është shitur në ankand për më shumë se 1.5 milion dollarë (1.1 milion £), duke thyer rekorde.

Karta e vitit 1996 ishte një titull lansimi për konsolën Nintendo 64 dhe ishte një nga platformuesit 3D më të rëndësishëm. Shtëpia e ankandit tha se kishte “më pak se pesë” kopje në gjendje të mirë.

Shitja theu një tjetër rekord, një gëzhojë origjinale Legend of Zelda, e vendosur vetëm dy ditë më parë.

Karta origjinale Nintendo Entertainment System (NES) u shit për 870,000 dollarë të Premten, duke e bërë atë lojën më të shtrenjtë në botë.

Asnjë lojë nuk u ble për rrallësinë e përvojës së saj të lojës – Nintendo ka ribotuar të dy për konzolën e saj Nintendo Sëitch.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore