Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e kafshëve

Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e

Një çift breshkash gjigante ndërpriten gjatë çiftimit të tyre nga skifteri që ndalon mbi guaskë, është një nga imazhet e mrekullueshme që tregon botën e egër unike të ishujve Galapagos.

Këto breshka të përmendura dhe nga Charles Darwin gjatë udhëtimeve të tij me anijen HMS Beagle, janë krijesa origjinale të ishujve dhe mund të jetojnë deri në 100 vjet.

Ndërsa skifteri i Galapagos ushqehet me zvarranike, shumëkëmbësha e madje dhe gjarpërinj, në ishujt e vendosur pranë brigjeve të Ekuadorit. Në një tjetër imazh shihet zogu karakteristik Nazca, që godet trumcakun “vampir”, teksa ky i fundit tenton të ushqehet me gjakun e tij.

Gjithashtu në koleksionin e fotove shihen peshkaqenë kokë-çekiçë dhe luanë deti shihen që luajnë me peshqit gushë-fryrës.

Ekspertët e botës së egër të Galapagos i konsiderojnë ato si ‘laborator i paçmueshëm në jetë’ për arsye të pasurisë së specieve të rralla.

Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e Skifteri u prish intimitetin breshkave/ 10 fotot mahnitëse nga bota e

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore