Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Sipas horoskopit/ Top lista e personazheve më seksi – kush është në krye dhe kush në fund?

Sipas horoskopit/ Top lista e personazheve më seksi – kush

Po kërkoni një partner për një fillim të nxehtë të vitit, pak kohë të mirë dhe të mrekullueshëm? Nuk duhet të jetë e vështirë, nëse e dini se cila është shenja e zodiakut. Këto janë personazhet më seksi:

1. Ujori

Një burrë dhe një grua në këtë shenjë preferojnë të ulen, të pinë kafe dhe të bisedojnë. Ujori është një shenjë ajri dhe është një varësi e ëmbël për njerëzit e tjerë. Të gjithë duan të jenë pranë saj për shkak të sharmit, bukurisë dhe zgjuarsisë së saj.

Ata gjithmonë sillen ashtu siç ndihen dhe kurrë nuk pretendojnë apo pretendojnë se janë diçka që nuk janë. Këta janë njerëz të ndershëm dhe të sjellshëm që i njohin kufijtë dhe nuk i kalojnë kurrë.

Nëse jeni një Ujor, njerëzit ju duan sepse jeni të qetë, të ftohtë dhe të mbledhur dhe e dini vlerën tuaj. Thjesht e dini se çfarë dëshironi dhe kur e dëshironi, dhe kjo është ajo që i tërheq të tjerët. Ata shpesh do të jepnin gjithçka që mundeshin për të qenë me ju, sepse një përvojë e tillë ofrohet vetëm një herë në jetë.

Sado i nxehtë të jeni, ju thjesht dëshironi dikë që do t’ju pranojë ashtu siç jeni, me prirjen tuaj për kokëfortësi dhe një dozë çmendurie që shkakton varësi. Kur të gjeni shpirtin tuaj binjak, do të jeni në gjendje të qetësoheni.

2. Dashi

Dashi është një zjarr në këmbë – ata janë të pasionuar, inteligjentë, të përkushtuar dhe këmbëngulës.

Femrat e Dashit janë lidere të shkëlqyera dhe nuk kënaqen derisa të marrin gjithçka që meritojnë. Kjo i bën ata paksa frikësues dhe shumë të dëshirueshëm. Ata shpesh tërheqin shumë meshkuj që kanë frikë t’i afrohen, gjë që mund të komplikojë jetën e dashurisë së çdo femre.

Dashi thjesht e di se çfarë dëshiron dhe si e dëshiron atë. Vetëm nëse jeni të fortë dhe keni shumë vetëbesim, do të arrini të fitoni dikë si Dashi.

3. Gaforrja

Ju jeni një nga shenjat më emocionale dhe më të ndjeshme të zodiakut që ju sjell uji dhe kjo, nga ana tjetër, është ajo që ju bën kaq të nxehtë dhe tërheqës. Kur njerëzit ju shohin, ata kanë nevojë t’ju mbrojnë dhe të kujdesen për ju.

Ata shohin një burrë ose grua që ka nevojë për dikë tek i cili mund të mbështeten dhe do të bënin gjithçka për t’u zgjuar pranë dikujt që është kaq i ngrohtë dhe i ndjeshëm.

Është njëra anë jote, por ka një tjetër, paksa të ligë. Dhe nuk ka asgjë të keqe me këtë, sepse të gjithë duhet të relaksohemi pak herë pas here.

4. Bricjapi

Nga mënyra se si flisni, ecni apo pini kafe, ju jeni një zjarr i gjallë. Ju jeni të vetëdijshëm për bukurinë tuaj dhe dini si ta përdorni atë. Si meshkujt ashtu edhe femrat e shenjës së Bricjapit kanë parime shumë të forta dhe nuk do të bënin kurrë asgjë që mund të dëmtonte një mashkull tjetër. Për fat të keq ata shpeshherë tërheqin njerëz të gabuar në jetën e tyre dhe nuk kanë shumë fat në dashuri.

Zemra jote është thyer aq herë deri tani sa nuk dëshiron më të hysh në lidhje dashurie. Ai që ju dëshiron do të duhet të bëjë më të mirën për t’ju bindur se ai është krijuar për ju.

Nëse e bëjnë këtë, do të marrin të gjithë paketën: Një person i zgjuar, seksi dhe i dashur që do ta kthejë jetën në historinë më të bukur të dashurisë.

5. Shigjetari

Pyesni veten se cila shenjë e zodiakut është krejtësisht seksi? Kemi mbaruar së kërkuari! Ata janë aq të nxehtë sa njerëzit do të ndalojnë së foluri kur të hyjnë në dhomë. Bukuria dhe sharmi i Shigjetarit tërheq në mënyrë të pandalshme njerëzit e tjerë që nuk e fshehin dot.

Shigjetarët i kushtojnë shumë rëndësi veshjeve, ndaj gjithmonë kujdesen që ato të duken elegante dhe seksi. Kur flasin, e kombinojnë me një energji shumë interesante që hipnotizon njerëzit përreth tyre.

Por, ata janë gjithmonë në kërkim të një objektivi të ri, kështu që njerëzit mendojnë se nuk do të pranonit kurrë të dilni në një takim me ta. Në fakt, Shigjetarët duken paksa të rezervuar, gjë që është larg së vërtetës.

Ka kaq shumë dashuri në ju dhe kur shihni dikë që përpiqet t’ju fitojë pa luajtur lojëra, me siguri do t’i jepni një shans.

6. Peshku

Ju jeni gjithmonë të nxehtë rreth jush për shkak të mënyrës se si mendoni dhe flisni. Keni një zë shumë seksi, që nuk lë askënd indiferent. Jeni shumë të zgjuar dhe kur gjeni partnerin perfekt për të biseduar, mund të shfaqen disa shkëndija në një çast. Jeni të apasionuar pas gjërave që doni dhe ju pëlqen të provoni se keni të drejtë – veçanërisht njerëzit që nuk ju pëlqejnë.

Në marrëdhëniet e dashurisë, ju jeni një bishë e vërtetë që do të luftoni për të drejtat e tij. Mbajeni zemrën në pëllëmbë të dorës, por ndonjëherë largoheni nëse gjërat nuk shkojnë siç prisnit. Kjo është veçanërisht e vërtetë për gratë Peshq.

Njerëzit mund t’ju dëgjojnë pa pushim, por zëri juaj është i rezervuar për ata që ju fitojnë me inteligjencën dhe mirësinë e tyre.

7. Binjakët

Jeni të nxehtë sikur sapo keni dalë nga furra! Kur fillon një bisedë, të gjithë e mbajnë gojën mbyllur, pasi historitë e tua janë gjithmonë interesante dhe argëtuese. Kur flisni, njerëzit hipnotizohen plotësisht nga fjalët tuaja dhe mund të besojnë gjithçka që thoni. Ju jeni mendjemprehtë dhe lozonjare, kjo është ajo që ju bën kaq tërheqës.

Vajzat Binjake e dinë që djemtë nuk iu afrohen kurrë derisa të kenë 100 për qind besim pasi kanë frikë nga reagimet tuaja. Por sapo të shohin se sa e ngrohtë dhe e bukur je, fillojnë t’ju vlerësojnë edhe më shumë. Thjesht, nuk je e bukur vetëm nga jashtë por edhe nga brenda.

Megjithatë, Binjakët gjithashtu mund të ekzagjerojnë në vetëlavdërim dhe dashuri për veten, dhe ndonjëherë është e vështirë për ta që t’i përkushtohen qëllimeve afatgjata.

8. Virgjëresha

Jeni shumë ‘hot’, por nuk ju pëlqen ta shfaqni atë. Ju pëlqen të qëndroni modest dhe të theksoni disa vlera të tjera që janë të rëndësishme për ju. Ju pëlqen të jeni një mik i mirë, një partner i mirë dhe një person tek i cili të tjerët mund të mbështeten kur kanë nevojë për ju. Nuk ju intereson çfarë vishni dhe nëse kaloni mirë apo jo.

Një grua Virgjëreshë mund të mos tërheqë gjithmonë një burrë shumë të pashëm, por do të jetë një burrë që mendon me kokën e sipërme, jo më i çmenduri. Është më e sigurt, dhe kjo është në fakt gjithçka që kërkoni nga një partner.

Apeli seksual do të thotë shumë më tepër për ju sesa fustanet e ngushta dhe takat e larta. Është diçka me të cilën keni lindur apo jo.

9. Luani

Ashtu si mbreti i vërtetë i xhunglës, kjo shenjë e zodiakut është gjithmonë e ndezur. Kudo që të shkoni, do të viheni re. Është bekimi dhe mallkimi juaj në të njëjtën kohë. Për shkak se jeni gjithmonë në qendër të vëmendjes, tërhiqni shumë njerëz, por jo të gjithë kanë qëllime të mira.

Megjithatë, siç thoni gjithmonë atë që mendoni, do t’i njoftoni ata që të dalin në pension në kohë. Ndonjëherë njerëzit ofendohen nga tendenca juaj për të marrë gjithçka në mendjen tuaj në rrugë, pasi jo të gjithë mund ta përballojnë të vërtetën. Kjo është arsyeja pse shumë nuk ju pëlqejnë.

Një tipar tjetër tërheqës i Luanëve është se u pëlqen të vishen, gjë që i ndihmon ata të tërheqin vëmendjen e mjedisit me përpjekje minimale. Me fjalë të tjera, ata e dinë se janë seksi dhe nuk kanë ndërmend ta fshehin.

10. Demi

Demat janë shumë ‘hot’, por e shfaqin rrallë. Përkundrazi, përpiquni të jeni sa më modest që të jetë e mundur. Ju nuk dëshironi të tërhiqni njerëzit e gabuar duke treguar tërheqjen tuaj seksuale. Ju preferoni të prisni që dikush të dashurohet me shpirtin tuaj sesa me trupin tuaj.

Nuk ju pëlqen të konkurroni me të tjerët, por nëse shihni se jeni në rrezik dhe se një person tjetër po ju vjedh të dashurin ose të dashurën, do të përdorni të gjitha mjetet e nevojshme për t’i rikthyer.

Kur të tregoni atë që keni, të gjithë do të zvarriten para jush, duke ju kërkuar t’i jepni një shans. Nëse keni harruar aksidentalisht: Jeni shumë seksi dhe ia vlen të zvarriteni për shkakun tuaj! Por – po, ka gjithmonë dikush, por – një nga të metat më të mëdha të Demit është kokëfortësia e tij. Në fakt, disa njerëz e konsiderojnë këtë një plus të madh, ndërsa të tjerët do ta përjetojnë atë si një minus.

11. Peshorja

Ju pëlqen shumë të flirtoni dhe dini të jeni seksi. Kur filloni lojën tuaj të joshjes, nuk ka asnjë burrë apo grua që mund t’ju rezistojë. Nëse jeni të interesuar për dikë, nuk ka asgjë që nuk do të bëni për ta fituar atë. Jeni shumë kokëfortë dhe nuk e pranoni ‘jo’-në si përgjigje.

Ju jeni këmbëngulës në atë që bëni dhe kjo është ajo që njerëzit duan te ju. Nëse ka një problem në marrëdhënie, do të bëni gjithçka për ta zgjidhur atë dhe asgjë nuk do të jetë e tepërt për ju.

Karakteri juaj i fortë dhe personaliteti frikësues ju bëjnë një kërcënim real për disa njerëz, kështu që nuk është për t’u habitur që dashurinë do ta gjeni më vonë nga sa e kishit menduar. Sepse, ndërsa për disa, personaliteti juaj i frikshëm është tërheqës, të tjerët ikin prej tij.

12. Akrepi

Si Akrep, me siguri besoni se njerëzit e tjerë janë shumë më seksi se ju, por shprehjet e fytyrës, e qeshura dhe sytë e dashur janë ato që i bëjnë njerëzit të dashurohen me ju, shkruan portali Her Way. Nuk i kushtoni shumë rëndësi mënyrës së veshjes, por fakti është se gjithçka që vishni ju duket shumë mirë. Nëse vendosni një qese plehrash, do të ishit ende e bukur.

Megjithatë, ka diçka në ju që ndonjëherë i frikëson njerëzit e tjerë. Shpesh jeni shumë posesiv dhe të padurueshëm. Preferoni të jeni beqarë sesa të pranoni një lidhje me dikë. Ju besoni në dashurinë e vërtetë dhe nuk keni ndërmend të humbni kohë me dikë me të cilin duhet të bëni kompromis.

Kur e gjeni atë dashuri të veçantë, të vërtetë, filloni ta mbytni partnerin tuaj me posesivitet dhe padurim, pasi i dëshironi për vete dhe dëshironi të kaloni gjithë kohën tuaj vetëm me të.

Disa e kategorizojnë atë si një varësi, megjithëse nuk ka asgjë të keqe të luftosh për atë që beson dhe të mbrosh lumturinë tënde.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore