Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë më të izoluar në botë, e ndërtuar në mes të shkretëtirës (FOTO)

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Një shtëpi e cila kushton 1.75 milionë paund është kaq e bukur, por është në mes të shkretëtirës. Prona mahnitëse, e vendosur në Joshua Tree, Kaliforni, është e shtrirë në 5 hektarë në shkretëtirën Mojave.

E dizajnuar nga Urban Architectural Space Group, shtëpia po ndërtohet nga Kud Development, e cila e bleu tokën për 87 mijë dollarë vitin e kaluar.

Edhe pse është ende duke u ndërtuar, hapësira minimaliste do të ofrojë dy dhoma gjumi dhe dy banjë e gjysmë.

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Në përputhje me tendencat e qëndrueshme të ndërtimit, ajo po ndërtohet me beton dhe shkumë, e cila jo vetëm që siguron rezistencë ndaj tërmeteve dhe zjarrit, por edhe ndaj nxehtësisë së madhe të shkretëtirës.

Ky vend, në vitin 2014 u bë sfondi për videon promovuese të turneut të Beyonce dhe Jay-Z. Ndërsa në 2016-n u shfaq sërish në hartë kur U2 ripublikoi hitin e vitit 1987 “The Joshua Tree”.

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Siguron rezistencë ndaj tërmeteve e zjarrit! Brenda shtëpisë

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore