Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Si të mbani “gjallë” intimitetin në marrëdhënien tuaj

Si të mbani “gjallë” intimitetin në

Na thuhet se marrëdhëniet kanë nevojë për punë për të mbijetuar dhe lulëzuar.Por i mbani mend të gjitha gjërat e vogla të çuditshme që keni vënë re për të dashurin/ën tuaj kur ishit në dashuri për herë të parë? Mos i harroni ato…

Mos harroni të thoni “Të dua” me një frekuencë të caktuar.

Nëse vëreni se ai/ajo nuk duket i lumtur, hetoni. Pyesni partnerin tuaj se çfarë e shqetëson atë.

Dëgjoni aq sa flisni, nëse jo më shumë.

Ndani ndjenjat dhe mendimet tuaja.

I mbani mend takimet tuaja të para kur nuk mund të ndalonit së foluri për gjithçka? Përpiquni dhe rimarrëni pak nga ajo dëshirë për të ndarë të gjitha mendimet dhe ndjenjat tuaja.

Argëtohu!Sigurohuni që ka vend dhe kohë në jetën tuaj për të bërë diçka argëtuese. Asgjë nuk e rrit ndjenjën e bashkimit më shumë sesa e qeshura .

Kur dëshironi pak kohë vetëm, ose kur partneri juaj dëshiron diçka të tillë, sigurohuni që secili prej jush ta dijë se kjo është në rregull.

Akordohuni herë pas here për të matur temperaturën emocionale të njëri-tjetrit.

Në çfarë humori është partneri juaj? A ka diçka që mund të bëni për të ose diçka që dëshironi të ndani?

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore