Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Si asnjëherë më parë, misioni kinez sjellë foto spektakolare me ngjyra të sipërfaqes së Hënës

Si asnjëherë më parë, misioni kinez sjellë foto

Misioni kinez Chang'e-5, ka dërguar fotot e para me ngjyra nga sipërfaqja e Hënës.

Lundruesi i tij kapi një pamje panoramike që shtrihet nga "toka" hënore direkt nën këmbët e saj deri në horizont.

Si asnjëherë më parë, misioni kinez sjellë foto

Misioni  preku të Martën në Hënë dhe menjëherë filloi të mbledhë mostra shkëmbi dhe pluhuri për t'i dërguar përsëri në Tokë.

Këto do të dërgohen në një anije kozmike orbitale e cila do t'i dërgojë ato në Tokë.

Si asnjëherë më parë, misioni kinez sjellë foto

Kjo mund të ndodhë që të enjten. Chang'e-5 është misioni i tretë kinez që bën një ulje në Hënë në shtatë vjet.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore