Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë puçrra (FOTO)

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Ju nuk e dini dhe do ju duket e pabesueshme, por larja e dhëmbëve dhe e fytyrës në të njëjtën kohë mund të rrisë rrezikun për puçrra.

Ju mendoni se po bëni gjithçka që ju të jeni të pastër, por duket se një gjë e tillë nuk është aspak e drejtë për lëkurën tuaj.

“Bright Side” ka bërë disa hulumtime për të zbuluar se cilat gabime të kujdesit për lëkurën mund të sabotojnë përpjekjet tuaja për një lëkurë të shëndetshme dhe të pastër.

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Përdorimi i pecetave të lagura për pastrimin e fytyrës

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Përdorimi i gabuar i kremit kundër diellit

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Nuk pastroni syzet

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Lani shpesh fytyrën

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Përdorni shumë produkte për flokët

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Lani fytyrën teksa bëni dush

Shtatë gabimet që bëni me lëkurën dhe ju krijojnë

Laheni menjëherë pasi keni bërë palestër

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore