Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Shkronja 'M' në pëllëmbë të dorës, ç'tregon?!

Shkronja 'M' në pëllëmbë të dorës,

Leximi i dorës është i lashtë sa vetë jeta. Njerëzit, gjithnjë janë intriguar të dinë çfarë fshihet pas atyre vijëzimeve në duart e tyre.

Nuk mund ta themi me saktësi çfarë shohin fallxhoret kur kërkojnë të na "analizojnë" pëllëmbën e dorës, por ndryshon puna nëse në dorën tuaj formohet gërma "M".

 Secili prej nesh ka një ndërthurje të veçantë të vijave në pëllëmbën e vet, të cilat formojnë forma të ndryshme tek çdo njeri, si tek shenjat e gishtërinjve.  Vijat kryesore të pëllëmbës, që mendohet se përfaqësojnë zemrën, mendjen dhe vijën e jetës, janë më të rëndësishmet për lexuesit e dorës. Jon Saint-Germain, autori i ‘Karma në Pëllëmbë’, kur këto vija formojnë gërmën ‘M’, është një ndërthurje e rrallë.

Duke u bazuar tek ‘Arti i të Lexuarit të Dorës’, një praktikë që ka rrënjë të lashta në Indi dhe Kinë, ky vijëzim i rrallë nënkupton një fat të mirë. Nëse një lexues dore e gjen këtë formë në vijat e dorës tuaj, ai do t’ju thotë se jeni ‘njeri pozitiv, i palodhur, i zellshëm’.

Këto janë 3 cilësitë karkteristike të njerëzve që ia dalin në karrierën që kanë zgjedhur, cilado qoftë ajo. Ndaj, nëse dalloni se e keni M-në e famshme në pëllëmbën tuaj, do të thotë se keni lindur me fat! Dhe në këtë kuptim, këto nuk janë thjesht ‘broçkulla fallxhorësh’. A nuk është bekim të jesh i vullnetshëm, për të studiuar, punuar, për të bërë çdo gjë në jetë me vendosmëri?

Por kjo nuk është cilësia e vetme e atyre që kanë këtë shenjë. Pyeteni veten: A vijnë gjithmonë miqtë tuaj tek ju për t’ju kërkuar këshilla? Sepse ky vijëzim gjithashtu tregon se jeni një njeri intuitiv, që i nuhasni situatat dhe njerëzit. Përsëri sipas artit të lashtë kinez dhe indian, të pasurit të M-së në pëllëmbë, do të thotë se askush nuk mund t’ju mashtrojë! Ju e dini pa nevojën për të pasur një arsye, se çfarë ju pret nëse bëni një hap të caktuar me një njeri të caktuar. Shikojini mirë pëllëmbët tuaja! Shkolla e lashtë kineze është për t’u besuar!

Shkronja 'M' në pëllëmbë të dorës,

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore