Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Shenjat e Horoskopit që kanë një shqisë të gjashtë që rrallë mund t’i gabojë

Shenjat e Horoskopit që kanë një shqisë të gjashtë

Edhe pse disa dyshojnë në këtë, shqisa e gjashtë është diçka reale për shumë prej nesh. Ndonëse nuk mund ta parashikojmë të ardhmen tonë, në disa raste dëgjojmë një lloj ‘zëri të brendshëm’ që na paralajmëron për diçka që do të ndodhë, e mirë ose e keqe.

Dashi

Nuk është e pazakontë që dashët të ketë ndjenja të papritura se si do të dalë një situatë e caktuar dhe të veprojë sipas asaj që u thuhet. Meqenëse kanë një personalitet impulsiv, shqisa e tyre e gjashtë shpesh manifestohet nëpërmjet intuitave të papritura , të cilat i ndihmojnë ata të ridrejtojnë rrugët e tyre dhe të zgjidhin problemet e pazgjidhura brenda tyre. Dashi mund të jetë i ngadalshëm për të dëgjuar, por ata kurrë nuk do t’i injorojnë paralajmërimet që trupat e tyre i dërgojnë, kështu që është shumë e vështirë për t’u mashtruar.

Peshqit 

Peshqit janë shenja më e ndjeshme e zodiakut, kështu që nuk është çudi që është në këtë listë. Me intuitë jashtëzakonisht të mprehtë, Pisces percepton lehtë çdo gjë që ndodh rreth tyre dhe mund të ndjejë ngjarjet. Shqisa e gjashtë e kësaj shenje shfaqet veçanërisht në ëndrra ose parandjenja dhe përmirësohet ndërsa zhvillohen. Nëse Peshqit ushqejnë shqisën e tyre të gjashtë, ata janë praktikisht të pagabueshëm.

Gaforrja

Gaforret janë gjithashtu të ndjeshme dhe shumë intuitive, duke lejuar gjithmonë sensin e tyre të gjashtë për t’i drejtuar ata në drejtimet më të mira për suksesin e tyre. Në përfaqësuesit e kësaj shenje, është e zakonshme që çastet e intuitës të manifestohen dhe zakonisht t’u tregojnë qartë pasojat e veprimeve të tyre, si dhe qëllimet e njerëzve përreth tyre. Për këtë arsye, rrallëherë gabohen për ndonjë gjë.

Ujori

Ujorët kanë një energji shumë të lehtë dhe lehtësisht të sinkronizuar me energjinë e atyre që i rrethojnë. Vetëm kjo i bën ata gjithnjë të vetëdijshëm për atë që mund t’u ndodhë në të ardhmen dhe shqisa e tyre e gjashtë e intensifikon atë. Kjo ndjenjë, e cila i afron më shumë në mënyra të ndryshme, i bën gjithmonë ata një hap përpara dhe i çliron nga gabimet ose i pengon të merren në befasi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore