Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Askush nuk e ka vënë re/ Ja cili është “sekreti” i fshehur në derën e tualetit të avionëve

Askush nuk e ka vënë re/ Ja cili është “sekreti”

Udhëtimi me avion janë gjithmonë një qejf për udhëtarët, por për stafin i cili duhet të kujdeset për gjithçka është jnë lodhje dhe punë kolosale. 

Sa i përket kësaj ka gjithmonë interes për informacionet dhe sekretet e panjohura që mund të fshihen nga një avion ose një fluturim.

Në fund të fundit, stjuardesat kanë kodin e tyre sekret të komunikimit dhe është interesante të mësosh detaje të vogla prej tij.

Çfarë fshihet në derën e tualetit të avionëve?

Një informacion i tillë i çuditshëm ka të bëjë edhe me tualetin në dyert e shumë avionëve. Edhe më konkretisht në derën e tualetit dhe çfarë fshihet në të.

Shumë lloje avionësh kanë një shul të vogël në rast se dikush mbyllet ose aksidentalisht ose qëllimisht.

Nga ky shul do të jetë në gjendje të zhbllokojë derën nga jashtë. Ky është një informacion që askush nuk jua ka thënë me siguri dhe nuk ka asnjë arsye që ne ta bëjmë këtë. Pra, nëse dikush është i mbyllur ose ka nevojë të hapë derën e tualetit, mund të bëhet me këtë shul të vogël. Ky është një detaj që tregon se ka një parashikim për gjithçka në një avion. Edhe detaji më i vogël për emergjencat apo situatat

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore