Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Rikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motit për sot

Rikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin mot të kthjellët por që herë pas here do të zëvendësohet nga reshjet e shiut.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat nuk do të pësojnë ndryshime të mëdha, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 04°C në 15°C, në zonat e ulëta nga 11ºC në 22°C dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 25°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 6 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot të qëndrueshëm por priten edhe reshje. Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 05°C në 14°C dhe në zonat e ulëta nga 06°C në 16°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Rikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motitRikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motitRikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motitRikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motitRikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motitRikthehen reshjet në territor, ky është parashikimi i motit

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore