Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të frikshme që janë gjetur në trupin e njeriut (FOTOT)

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

Mjekët kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura dhe të pabesueshme, që ata kanë gjetur në trupat njerëzorë.

1.Ndoshta ka një vend më të mirë për të fshehur bizhuteritë? Një grua e veshur mirë, e pastër, e moshës së mesme u shtrua në spital me dhimbje stomaku.Ndërsa kontrolli fizik nuk zbuloi asgjë, një eko e barkut zbuloi shumë: Stomaku i gruas dhe zorra e sipërme e vogël ishin të mbushura me objekte që ngjanin me bizhuteri. Kjo për shkak se ata ishin bizhuteri. Gruaja vazhdonte të gëlltiste bizhuteritë e saj për të mos lejuar burrin e saj që t'ia jepte ato dashnores së tij.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

2.Mjekët bënë një artikull në "Gazetën Ndërkombëtare të Mjekësisë Emergjente" për një djalë katërvjeçar, i cili aksidentalisht gëlltiti një monedhë të madhe. Një eko konfirmoi se djali kishte gëlltitur monedhën. Duke shpresuar për të shmangur operacionin, mjekët i dhanë laksativë dhe mbanin një sy në progresin e monedhës; 28 ditë më vonë, djali e kaloi dollarin pa incidente.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

3.Megjithëse duket e pamundur, një artikull i botuar kohët e fundit në Journal of Ayub Medical College, raporton historinë e një njeriu që gëlltiti një furçë dhëmbësh. Autorët venë në dukje se kjo është "diçka që rrallë herë mund të konsumohet aksidentalisht". Nuk ka shaka. Njeriu ishte 55 vjeç dhe "jetonte një jetë normale", edhe pse ai priti dy javë pas gëlltitjes së furçë dhëmbësh para se ai të paraqitej në spital me dhimbje stomaku. Në këtë rast, kirurgët hoqën furçën e dhëmbëve.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

4.Në një artikull të botuar në Gazetën Ndërkombëtare të Raporteve të Rasteve Kirurgjikale, tre mjekë tregojnë për një njeri që kishte gëlltitur brisqet e rruajtjes - arsyeja pse është e paqartë. Rojet e sollën burgun 25-vjeçar në spital për shkak të dhimbjes në bark, dhe u zbulua brisku i rruajtjes.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

5.Kur një burrë 50-vjeçar u shfaq në spital me dhimbje në traktin urinar, mjekët u përpoqën të kuptonin se çfarë ishte e gabuar. Ata më në fund u përpoqën me ultratinguj,kur ata panë një kruajtëse dhëmbësh në zorrën e vogël të njeriut.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

6.Peshku është me të vërtetë i mirë për shëndetin tuaj. Por, mjekët gjetën një kockë peshku në një gjëndër tiroide të një gruaje 31-vjeçare. Me sa duket, një kockë e peshkut kishte ngecur në fytin e saj kur ajo po hante, dhe më pas kishte hyrë në gjendrën e tiroides.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

7.Kirurgët mbetën të habitur kur gjetën dhjetë dorashka plastike të bllokuara në rektumin e një njeriu me aftësi të kufizuara, 55-vjeçar.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

8.Dermatologu i Nju Jorkut, Joshua Zeichner, MD, kishte paciente, një grua të moshuar që u ankua për një mol në lëkurën e saj që po ndryshonte. Kur Dr Zeichner e shqyrtoi atë, ai e kuptoi se jo vetëm po ndryshonte, por po lëvizte, pas kësaj mjeku e hoqi menjëherë.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

9.Një pacient kishte municione në rektumin e tij. Pse? Ai kishte pasur dhimbje nga hemorroidet dhe për kruarje kishte përdorur një plumb prej 50 mm Plumbi iu fut në trup dhe mjeku kishte nevojë për një specialist të armëve të zjarrit për të ndihmuar në çlirimin e situatës.

Rastet që kanë shokuar mjekët, 9 gjërat më të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore