Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Që fëmijë Mbretëresha Elizabeth vuante nga një çrregullim mendor, ndihej e sigurt vetëm kur...

Që fëmijë Mbretëresha Elizabeth vuante nga një

Mbretëresha Elizabeth vuan nga një çrregullim mendor OCD që fëmijë, pretendon një libër. 94-vjeçarja ndihej e sigurt vetëm kur e dinte se gjërat ishin në rregull.

Mësuesja e saj e ndjerë, Marion Crawford, ka thënë se Mbretëresha i rregullonte lapsat e saj në linja krejtësisht të drejta dhe me hapësira të barabarta. Më pas këtë sjellje të ngjashme e shfaqi edhe me pjatat e saj gjatë drekës.

Në librin e saj “The Governess”, autori Wendy Holden shkruan: “Marion, trajnimi i së cilës përfshinte psikologjinë e fëmijëve, kuptoi se ajo ishte obsesive”.

Që fëmijë Mbretëresha Elizabeth vuante nga një

“Ky ambient i rregulluar ishte vendi i fundit që ajo priste ta gjente. Pse e bën këtë?”, pyeti ajo Elizabeth.

Princesha ngriti sytë, e teksa shikonte me sytë e çiltër blu ajo u përgjigj: “Sepse kjo më bën të ndihem e sigurt”.

“E sigurt? E sigurt nga çfarë?”, e pyeti sërish Marion. Por biseda u ndërpre kur nëna e Mbretëreshës hyri brenda dhe Marion nuk mori asnjëherë përgjigje për pyetjen e saj, shkruan "The Sun".

Që fëmijë Mbretëresha Elizabeth vuante nga një

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore