Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Pse duhet të konsumoni gjithmonë mjaltë në mëngjes, ja PËRFITIMET

Pse duhet të konsumoni gjithmonë mjaltë në mëngjes, ja

Mjalti është produkti më i shëndetshëm që mund të konsumoni në mëngjeset tuaja. Ne ju këshillojmë ta konsumoni, sepse përveç se është shumë i shëndetshëm, është shumë i shijshëm.

Një lugë mjaltë përmban 64 kalori, nuk ka përmbajtje të kolesterolit, yndyrës dhe sodiumit.

Më poshtë ju tregojmë disa përfitime nga mjalti!

1. Ndihmon në pakësimin e reaksioneve alergjike, pasi ka përmbajtje të polenit.

2. Lufton kundër anemisë.

3. Qetëson kollitjen prandaj preferohet shumë të konsumohet gjatë stinëve të ftohta, gripit dhe ftohjes.

4. Ndihmon në mënyrë natyrale të flini më mirë, konsumimi i mjaltit rrit nivelet e seratoninës dhe insulinës, ndërsa trupi sistematikisht i konverton në melatoninë, dhe kjo ndihmon të keni gjumë të rregullt.

5. Konsiderohet si antibiotik natyral, me të mund të mjekoni të djegurat e gjithashtu ka përmbajtje antibakteriale.

6. Ka përmbajtje të madhe të antioksidantëve dhe kalciumit prandaj ndikon në përmirësimin e memories.

7. Stimulon apetitin gjithashtu lufton temperaturën, ndërsa konsiderohet si një shërues natyral për lëkurën.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore