Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Pronari shqiptar i restorantit në SHBA vë 1.000 dollarë shpërblim për gjelin e vjedhur

Pronari shqiptar i restorantit në SHBA vë 1.000 dollarë

Pronari shqiptar i një restoranti në Wisconsin me të vërtetë dëshiron që gjeli i tij të kthehet. Javën e kaluar, dikush vodhi një statujë gjigante gjeli nga jashtë Restorantit Familjar Osseo, në Osseo, Wisconsin.

Pas disa ditësh pa asnjë mundësi gjetjeje dhe dështimi, pronari i restorantit, Artan Shabani, vendosi të ofrojë një shpërblim për kthimin e statujës: 1.000 dollarë dhe një vakt falas.

Shabani i tha Fox News se ai zbuloi se gjeli ishte vjedhur kur një nga klientët e tij të rregullt pyeti nëse ai e kishte hequr qafe statujën.

"Kështu që unë shkova te dera dhe sigurisht pashë që ishte zhdukur," tha Shabani.

Shabani i tha Fox News se ai foli me policinë për vjedhjen, por nëse akt përfundon thjesht si një shaka, ai nuk ka në plan të ngrejë akuza.

Nëse statuja nuk kthehet, Shabani thotë se do të blejë një statujë të re.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore