Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Ndryshe

Po ju a keni IQ të lartë? Gjeni të gjitha objektet në foto vetëm për 10 sekonda

Po ju a keni IQ të lartë? Gjeni të gjitha objektet në foto

Imazhi i mësipërm është për të testuar IQ dhe përqindrimin tuaj.

Keni vetëm 10 sekonda për të gjetur të gjitha objektet në foton më poshtë, a mundeni?

Objektet e fshehura në foto janë:

Gota
Është objekti më i lehtë për t’u dalluar me një vështrim të thjeshtë në imazh.


Varëse rrobash
Nëse shikoni në qendër të figurës, do të jeni në gjendje ta identifikoni lehtësisht.

Ora
Ora është në anën e djathtë të imazhit, dhe nëse asgjë tjetër nuk ju tërhoqi më shumë vëmendjen, ka shumë mundësi që ta dalloni shpejt.

Llambë
Llamba e dritës është pikërisht në qendër të figurës.

Shishe
Shishja ndodhet diagonalisht përgjatë imazhit dhe fillon nga e majta.

Zgjidhjet ishin shumë të lehta pasi gjetët dhe nëse keni humbur ndonjë nga artikujt, ndoshta është çështje vëmendjeje. Është gjithashtu një mënyrë argëtuese për të matur IQ-në dhe vëzhgimin tuaj.

Po ju a keni IQ të lartë? Gjeni të gjitha objektet në foto

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore